סולאר זון

 

 

  

סולאר זון

SOLAR ZONE

 

ככל שמתקדם המחקר בתחום הביולוגיה של העור, מתברר יותר ויותר עד כמה גדולה היא השפעת הסביבה ובעיקר קרינת השמש על ,תפקוד העור, על קצב הזדקנות העור וכמובן על מראה העור.

התרומה של ה-  photo-aging לתהליכי ההזדקנות של העור היא עצומה והיא באה לידי ביטוי בקמטים עמוקים, פיגמנטציה וחוסר אחידות גוון העור.

הצטברות הידע בתחום הזה הביאה בסופו של דבר להחמרת התקנים של מוצרי שמש במדינות רבות ובעיקר בדרישה להגנה גבוהה הרבה יותר בתחום ה- UV-A .

קרינת ה- UV-A היא התחום של הגלים הארוכים יותר של הקרינה האולטרה סגולה. (320-400 ננומטר). קרינת ה- UV-B היא התחום של הגלים הקצרים יותר של הקרינה האולטרה סגולה (290-320 ננומטר) . 

קרינת הUV-A  - אמנם פחות אנרגטית מקרינת ה- UV-B אך היא מהווה כ- 95% מסה"כ קרינת ה- UV שמגיעה לכדור הארץ, היא נמצאת בעוצמה די קבועה במשך כל שעות היום, חודרת דרך שמשות החלונות וחודרת לשכבות עמוקות יותר בעור (לדרמיס). היום מתברר יותר ויותר כי קרינת ה- UV-A למרות שאינה גורמת לכוויות שמש, יש לה תרומה עצומה בהאצת תהליכי הזדקנות העור ובגרימת תופעות חמורות ברקמה.

קרינת ה-UV-B גורמת באופן ישיר לכוויות שמש ולנזקים חמורים ברקמה (האצת תהליכי הזדקנות הריקמה, דיכוי המערכת החיסונית וסוגים שונים של סרטן)  שיעור ההגנה ב-UV-B  מבוטא על ידי פקטור ההגנה SPF.  ערך זה נקבע באמצעות ניסוי קליני בו נבדקת יעילות התכשיר במניעה/דחיה של היווצרות תגובה דלקתית (אריתמה) בבני אדם בזמן חשיפה לקרינת UV.

חשוב להבין כי פקטור הגנה (SPF) אינו מבטא כלל את שיעור ההגנה בתחום ה-UV-A לכן נדרש מדד נפרד על מנת לבטא את רמת ההגנה בתחום זה.

ברגולציה אירופית נקבע מדד PF-UVA  (UV-A Protection Factor). ערך זה נקבע באמצעות מכשור מיוחד הבודק את רמת הסינון של התכשיר בתחום קרינת ה- UV-A . השיטה הזאת גם בודקת את יציבות המסננים של התכשיר בסביבה של קרינה  (photo-stability).

ברשויות שונות הגיעו למסקנה שיש לקשור את רמת ההגנה בתחום ה- UV-A לרמת ההגנה של התכשיר ב- UV-B כלומר, ככל שלתכשיר פקטור הגנה  (SPF) גבוה יותר, תידרש גם הגנה גבוהה יותר בתחום ה- UV-A.

על מנת להבטיח הגנה יעילה בתחום רחב, נדרש ברגולציה האירופית כי ההגנה ב- UV-A תהיה לפחות שליש ביחס לפקטור ההגנה של התכשיר כלומר היחס  UVA-PF/SPF שווה לפחות 0.33 . תכשירים העומדים בדרישות אלו נושאים את הסימן  A . בשנת 2014  פרסם משרד הבריאות הישראלי תקן חדש למוצרי שמש ובו אומצו הדרישות האירפאיות.

SOLAR ZONE היא סדרה חדישה של מוצרי טיפוח עם הגנה מוגברת מהשמש העומדת בדרישות האירופיות המחמירות ואף למעלה מכך. כפי שניתן לראות בטבלה,  ערכי הגנה ב- UV-A  ומכאן גם היחס   UVA-PF/SPF גבוה יותר מהנדרש על ידי הרגולציה בשיעור ניכר ( 40% עד 135%).  המוצרים עברו בדיקה דרמטולוגית.

 

 

 המוצר

מקדם הגנה

שיעור ההגנה ב- UV-A

(UVA-PF)

יחס UV-A/UV-B**

UVA-PF/SPF))

קרם לחות עם הגנה מוגברת 50+

50+*

40.33

0.672

קרם יום פעיל עם הגנה מוגברת  50

(CC Cream)

50

27.05

0.541

קרם לחות עם הגנה מוגברת 30

30

15.62

0.52

תרסיס לחות עם הגנה מוגברת 50***

50

23.33

0.466

תרסיס לחות עם הגנה מוגברת   30***

30

23.55

0.785

 שפתון הגנה

  50+*

 23.55

 0.553

 קרם לחות עם הגנה מוגברת

BB Cream SPF 30

 

30

 

13.37

 0.445

* +50 לפי הרגולציה האירופית  הוא ערך הניתן לכל תכשיר בעל פקטור הגנה (SPF) אשר שווה או גדול מ- 60.
** נדרש מינימום של 0.33 לפי הרגולציה האירופית. ***עומד בדרישת הרגולציה האירופית לעמידות במים-שומר על יותר מ- 50% מערך ה- SPF המקורי לאחר שהיה של 40 דקות במים (הדרישה בארץ עומדת על 75%).

 

  

הסדרה כוללת שבעה מוצרים:

 

1. קרם לחות עם הגנה מוגברת

Moisturizing Protective Cream

VERY HIGH PROTECTION   SPF 50+

תכשיר עם מקדם הגנה גבוה במיוחד (הרבה מעל 60) והגנה חזקה מאוד בתחום ה- UV-A  (כפול מהנדרש על ידי הרגולציה האירופית). מבוסס על המסננים המתקדמים והחדישים ביותר כולל גם מסנן מינרלי. התכשיר נעים למריחה, אינו כבד ואינו דביק. מועשר בויטמין E, פנטנול ואלנטואין המעניקים לעור לחות ורעננות.

 

2. קרם יום פעיל עם הגנה מוגברת

Protective CC Cream                    

HIGH PROTECTION   SPF 50

תכשיר עם מקדם הגנה גבוה (50) והגנה חזקה מאוד בתחום ה- UV-A  (מעל הנדרש על ידי הרגולציה האירופית). מבוסס על המסננים המתקדמים והחדישים ביותר כולל גם מסנן מינרלי. קרם CC הוא תכשיר המשלב בתוכו שלוש פעולות: 1. הגנה חזקה מהשמש 2. תיקון של חוסר אחידות בגוון העור (Color Correction) על ידי כיסוי יעיל של העור בגוון טבעי המשתלב בהתאמה עם גוון העור.  3. חומרים פעילים לטיפוח וחידוש העור. התכשיר מכיל חומצה היאלורונית (חומר לחות פעיל) וכן קואנזים Q10 אנטי-אוקסידנט פעיל המגן על ממברנות התאים מפני רדיקלים חופשיים ומאפשר את פעילותן התקינה. קו-אנזים Q10 קשור בתהליכי הפקת האנרגיה בתאים ולכן מגביר את הויטליות של הרקמה. קו-אנזים Q10  מגן על קולגן וחלבונים נוספים התומכים את מבנה העור על ידי עיכוב פעילותם המזיקה של אנזימים מסוג MMP . בנוסף, התכשיר מועשר בויטמין E, פנטנול ואלנטואין התורמים לחות ורעננות העור. התכשיר נמרח בקלות על העור ומשאיר תחושה רכה ונעימה.

 

3. קרם לחות עם הגנה מוגברת

Moisturizing Protective Cream

HIGH PROTECTION   SPF 30

תכשיר עם מקדם הגנה גבוה והגנה חזקה מאוד בתחום ה- UV-A (מעל הנדרש על ידי הרגולציה האירופית). מבוסס על המסננים המתקדמים והחדישים ביותר. התכשיר נעים למריחה, אינו כבד ואינו דביק. מועשר בויטמין E, פנטנול ואלנטואין המעניקים לעור לחות ורעננות.

 

4. תרסיס לחות עם הגנה מוגברת

HIGH PROTECTION   SPF 50

תרסיס המבוסס על תחליב נוזלי במרקם קל ומתאים לשימוש יומיומי לפנים ולגוף. מעניק לחות והגנה גבוהה בתחום ה- UV-B (פקטור הגנה 50) ובתחום ה-UV-A (הגנה ב-UV-A מעל לנדרש ברגולציה האירופית). מבוסס על המסננים המתקדמים והחדישים ביותר. מועשר בויטמין E, פנטנול ואלנטואין.

 

5.  תרסיס לחות עם הגנה מוגברת

HIGH PROTECTION   SPF 30

תרסיס המבוסס על תחליב נוזלי במרקם קל ומתאים לשימוש יומיומי לפנים ולגוף. מעניק לחות והגנה גבוהה בתחום ה- UV-B (פקטור הגנה 30) ובתחום ה-UV-A (הגנה ב-UV-A יותר מפי 2 מעל לנדרש ברגולציה האירופית). מבוסס על המסננים המתקדמים והחדישים ביותר. מועשר בויטמין E, פנטנול ואלנטואין.

 

6. שפתון הגנה

Protective Nourishing Lipstick

VERY HIGH PROTECTION   SPF 50+

                                                                        
נבדק לעור רגיש
עומד ברגולציה האירופית ובתקינה החדשה 2014  של משרד    
  הבריאות לגבי הגנה מ-UVA/UVB.

להגנה ושמירה על עור השפתיים
לכל עונות השנה – גם בחורף וגם בקיץ

עור השפתיים נבדל מעור הפנים בעיקר בתכונות הבאות:
1. השכבה הקרנית של עור השפתיים דקה מאוד (מכילה מספר מצומצם של שכבות תאים).
2. בעור השפתיים אין זקיקי שיער ואין בלוטות חלב.
3. עור השפתיים מאופיין בפחות מלאנוציטים (התאים המסנתזים ומפזרים את הפיגמנט מלאנין). הצבען הוורדרד של השפתיים נובע מכלי הדם הנמצאים תחת שכבת עור דקה המכילה מעט פיגמנט.
בנוסף לכך, עור השפתיים משופע בקצוות עצבים ובחיישנים והוא אזור רגיש לגירויי.
בגלל מכלול תכונות אלו, עור השפתיים רגיש יותר להשפעות סביבתיות כגון , לחות, טמפרטורה, מזג האוויר, קרינת UV . עור השפתיים נוטה להתייבש  להיסדק, להיפגע מקרינת השמש וגם להגיב לחומרים מגרים כמו תבלינים שונים. היות והשפתיים הן אזור החשוף לשמש ומכיל פחות פיגמנט, החשיפה לשמש גורמת להאצה משמעותית בתהליכי ההזדקנות של הרקמה הכוללים נזקים לקולגן, קמטים ואף תופעות חמורות הרבה יותר.
שפתון SOLAR ZONE מיועד לשיקום והגנה  של השפתיים בכל מזג אוויר.

הרכבו מבוסס על חומרים מזינים מיוחדים:
שמן קלנדולה: צמח הקלנדולה (MARIGOLD) משמש כבר מאות שנים כצמח מרפא לטיפול בתופעות רבות בעור. פעילותו המועילה נובעת מתכולת חומרים פעילים, פלבונואידים וקרוטנואידים המעניקים לשמן את צבעו הכתום זהוב. חומרים אלו פעילים בשיקום, איחוי, הגנה וחידוש הרקמה וכן בהרגעה והגנה מפני רדיקלים חופשיים הודות לפעילותם כנוגדי חמצון.
חמאת שיאה: לחמאת שיאה תרומה מרכזית ללחות העור עקב תכולה גבוהה של טריגליצרידים עשירים בחומצה אולאית. חמאת שיאה עשירה גם בחומצה לינולאית (אומגה 6) התורמת לתפקוד תקין של המחסום העורי השומר על לחות העור ומפחית חדירה של חומרים מזיקים. בנוסף  לכך, חמאת שיאה מכילה פרקציה של חומרים ביו-אקטיביים (טריטרפנים) התורמים לחידוש הקולגן ומפחיתים את פירוקו. חומרים אלו פעילים במיתון תהליכי הזדקנות ברקמה ובמיתון קמטים. הם מגנים מנזקי רדיקלים חופשיים, נזקי קרינת UV ומרגיעים את הרקמה.
ויטמין E : לויטמין E יש מגוון רחב של פעילויות מועילות בעור: הוא מעלה את רמת הלחות בעור, הוא מעודד את התחדשות הרקמה ומרגיע את העור. ויטמין E הוא אנטיאוקסידנט יעיל ומגן על הרקמה מפני נזקי רדיקלים חופשיים ונזקי קרינת UV . התכשיר מכיל ריכוז גבוה במיוחד של ויטמין E (5% tocopheryl acetate) על מנת להגביר את האפקט השיקומי בשפתיים פגועות.

הודות לשילוב חומרים זה התכשיר מגן על השפתיים מפני יובש, סדקים, ותופעות בלתי רצויות אחרות.
בנוסף לכך התכשיר מכיל תערובת של מסנני קרינה יעילים מהשורה הראשונה המעניקים מקדם הגנה גבוה מאוד של +50 (בהתאם לתקן הישראלי והאירופי, תכשיר המסומן בערך זה של הגנה חייב להראות בבדיקות קליניות מקדם של 60 לפחות).                                                 
התכשיר מספק הגנה גבוהה גם בתחום קרינת ה- A-UV כנדרש בתקינה הישראלית והאירופית.
השפתון משלב: 1. חומרים מזינים פעילים בריכוזים גבוהים; 2. מערכת מסננים יעילה; 3. מרקם נעים למריחה, 
4. התאמה לעור רגיש שהוכחה בבדיקה  דרמטולוגית.     

תכונות אלו מעמידות את התכשיר בשורה הראשונה של תכשירים לשמירה וטיפוח השפתיים.


 
7. קרם לחות עם הגנה מוגברת

Protective Moisturizer -  BB Cream                   
HIGH PROTECTION   SPF 30

תכשיר עם מקדם הגנה גבוה (30) והגנה חזקה מאוד בתחום ה- UV-A  . מבוסס על המסננים המתקדמים והחדישים ביותר כולל גם מסנן מינרלי. קרם BB הוא תכשיר המשלב בתוכו שלוש פעולות: 1. קרם לחות פעיל המכיל חומצה היאלורונית (חומר לחות פעיל). 2. הגנה חזקה מהשמש 3. תיקון של חוסר אחידות בגוון העור על ידי כיסוי יעיל של העור בגוון טבעי המשתלב בהתאמה עם גוון העור.  בנוסף, התכשיר מועשר בויטמין E, פנטנול ואלנטואין התורמים לחות ורעננות העור. התכשיר נמרח בקלות על העור ומשאיר תחושה רכה ונעימה.

 

עבור לתוכן העמוד