סדרת שמן המפ

 

 

סדרת שמן המפ


שמן המפ הוא השמן הצמחי המופק מזרעי צמח ההמפ. שמן זה שימש כבר לפני אלפי שנים בסין למזון ולתרופות. השמן המופק בתהליך כבישה קרה מזרעי ההמפ הוא מקור מצוין לחומצות שומן חיוניות רב בלתי רוויות (essential polyunsaturated fatty acids) מסוג אומגה 3 ואומגה 6. שמן המפ הוא שמן המאכל הצמחי היחיד המכיל מעל ל 80% של חומצות שומן אלו. חומצה לינולאית (אומגה 6) וחומצה לינולנית (אומגה 3) נמצאים בשמן המפ ביחס תזונתי אופטימלי.


שמן המפ מכיל בנוסף לכך גם אנטי-אוקסידנטים, בעיקר פוליפנולים כמו פלבונואידים בעלי פעילות ביולוגית וכן טוקופרולים (ויטמין E). שמן המפ מכיל ריכוז גבוה של תרכובות אלו ביחס לשמנים צמחיים אחרים ומראה פעילות אנטי-אוקסידנטית גבוהה יותר. תרכובות אלו יעילות במניעת נזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חפשיים. שמן המפ מכיל ריכוזים זניחים (עקבות בלבד) של קנבינואידים כמו THC, CBD ואחרים.


לשמנים צמחיים המופקים בכבישה קרה ישנם יתרונות תזונתיים לעומת השמנים המזוקקים. שמנים המופקים בכבישה קרה מכילים ריכוז גבוה יותר של אנטי-אוקסידנטים ולכן הם יציבים בצורה מספקת ללא צורך בנוגדי חמצון סינטטיים. בנוסף, בכבישה קרה אין שימוש בממסים כך שהם חופשיים מכימיקלים מיותרים. תהליך הכבישה הקרה הוא ידידותי לסביבה ודורש כמות נמוכה של אנרגיה.


חומצות שומן חיוניות הן חומצות שומן שבני אדם ובעלי חיים אחרים אינם יכולים לסנתז בעצמם ולכן יש לצרוך אותם ממקורות חיצוניים. חומצות השומן הידועות כחיוניות לאדם הן חומצה אלפא לינולנית (אומגה 3) וחומצה לינולאית (אומגה 6). חומצות שומן אומגה 3 הן חומצות שומן רב בלתי רוויות (מכילות יותר מקשר כפול אחד). שלושת סוגי חומצות אומגה 3 החשובות לפיזיולוגיה של האדם הן אלפא לינולנית,  הנמצאת בשמנים צמחיים ו- EPA ו- DHA אשר מקורן בשמני דגים. נמצא כי בעור ישנם אנזימים המאפשרים את ניצול שלושת סוגי חומצות אלו ושילובם בתהליכים מטבוליים חשובים לשמירה על תפקוד תקין של הרקמה.


חומצה לינולאית (אומגה 6) היא רכיב חיוני לסינתזה של צרמידים. צרמידים הם שומנים שעוותיים מיוחדים המהווים כ- 40 או 50 אחוז מהשומנים של השכבה הקרנית של העור (stratum corneum). הצרמידים חיוניים ביותר לתפקוד תקין של המחסום העורי. הודות לכך שחומצות שומן חיונית תומכות במחסום העורי, הן מפחיתות את קצב איבוד המים מהעור ותורמות לתכולת הלחות שבו.
אנטי-אג'ינג                                                                                                                   

חומצות אומגה 3 ואומגה 6 תורמות גם למיצוק העור על ידי כך שהן מעכבות את פעילותם של אנזימים מסוג MMP. אנזימים אלו מפרקים רכיבים בדרמיס כמו קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית התומכים במבנה התלת מימדי של העור. חומצות אומגה 3 גם מפחיתות את הסינתזה של תרכובות שונות המפעילות תהליכים של גירויים והזדקנות ברקמה, כך שיש להן גם פעילות אנטי-אג'ינג לא מבוטלת.

 

 

סרום המפ לעור יבש                                                                                                       

הסרום מבוסס על תערובת שמנים המכילה 10% שמן המפ אשר הופק בכבישה קרה, 5% ויטמין E וסקוולן. הסרום מעניק לעור תחושה קטיפתית, משפר את מרקם העור ומאיץ פעילות אנטי-אג'ינג הודות לתכולה הגבוהה של חומצות שומן חיוניות.

 

 


מסכת המפ לעור יבש                                                                                                     

מרקם המסכה הוא קרמי ועשיר באופן ימיוחד. המסכה מכילה שמן המפ שהופק בכבישה קרה, שמן חוחובה, ויטמין E וניאצינאמיד. שילוב זה של חומרים פעילים מעניק לעור רכות מיוחדת, לחות ופעילות אנטי-אגינג אינטנסיבית. לאפקט מירבי מומלץ להשאיר את המסכה על הפנים למשך הלילה.  לעור יבש במיוחד ניתן גם להשתמש במסכה כקרם הזנה.

עבור לתוכן העמוד